Co hamuje rozwoj nauki?

Co hamuje rozwoj nauki? wszystkim brak odpowiednich funduszów

http://m.natemat.pl/3f594129954239fe15794c1adf7c9c2b,640,0,0,0.jpg

Nauka mogłaby iść bardziej do przodu, już teraz mogłaby być bardziej rozwinięta, jednakże jest kilka kwestii, które niestety bardzo hamują ją w tym rozwoju.lek-med.pl – internetowa rejestracja pacjentów Kwestiami tymi jest przede wszystkim brak odpowiednich funduszów.

Co hamuje rozwoj nauki? Fundusze są dla bezrobotnych
http://www.newsweek.pl/g/crop/1200/645/newsweek/635677334865889263.jpg

Fundusze są dla bezrobotnych pijaków, którzy pobierają zasiłki, natomiast dla tych, którzy chcą zmienić nasz świat nie ma. Dlatego też nie dziwi fakt, że teraz tak wiele osób stara się prowadzić badania własnym sumptem, samodzielnie finansując latami wiele kwestii, bo wiedzą oni, że czas mija, a od świata się tego nie doczekają.ubezpieczenie oc ac nw

Rozwój nauki hamują również paradoksalnie same środowiska naukowe. Skoro jakiś światowej sławy naukowiec coś kiedyś przedstawił i trafił przez to do podręczników, to jeżeli ktoś inny obali jego twierdzenie, to ten na zawsze zniknie z kart historii lub zostanie przez nią wyśmiany. Dlatego też sami naukowcy bronią się przed tym, żeby ktoś w jakikolwiek sposób podważał ich dokonania i teorie, nawet kiedy oni sami wiedzą, że są one błędne.

– autor wpisu