Tendencje rozwoju przemyslu

Przemysł przez cały czas się zmienia, to, co mieliśmy jeszcze jakiś czas temu, ustępuje już miejsca całkiem innym technologiom, całkiem innym procesom i dążeniom. Widać wyraźnie, że teraz przemysł będzie się zmieniał w dążeniu do nowoczesnych rozwiązań. Poprzestajemy już na stosowaniu starodawnych metod, które nie są tak naprawdę w żaden sposób użyteczne. Teraz widzimy jasno, że uparte tkwienie w zastosowaniu starych technologii nie przynosimy nam nic dobrego, bo prze to po prostu marnujemy czas.

Dlatego też potentaci przemysłowi zauważyli, że jeżeli nasza gospodarka ma się zmieniać, jeżeli ma osiągać całkiem nowe pułapy produkcji, to musimy się modernizować, musimy wkraczać na całkiem inne poziomy, bo dzięki temu będzie możliwe rozwijanie naszego potencjału. On wcale nie jest ukryty, mamy go i widać to na każdym kroku, jednakże przez fakt, że nie mamy możliwość zastosowania nowoczesnych metod, widać wyraźnie, że tak naprawdę technologicznie stoimy w pewnym sensie w miejscu.

Nie ma to na nas żadnego, pozytywnego wpływu. Tymczasem człowiek tak naprawdę chciałby mieć możliwość rozwijania się, chciałby móc w pewnym sensie poprawiać jakość tego, co produkuje, tego nad czym pracuje i tak dalej. Tak więc tendencje muszą być wzrostowe, kosztem wyższej ceny trzeba starać się o wyższą jakość. Nie robić niczego na ilość, tylko właśnie na jakość, bo ona jest tym kluczem do sukcesu.

Z pewnością dużo będzie się inwestowało w różnego rodzaju działania internetowe, w branże kreatywne. Powodzeniem będą cieszyli się ci wszyscy, który trudnią się nowoczesnymi, bardzo wyspecjalizowanymi zawodami, to dzięki nim będzie możliwe znaczne polepszenie jakości naszej gospodarki w sposób jakby to ująć całościowy.

oc ac nw – autor wpisu